Dům a zahrada | Inma

 • Dům a zahrada

  2. 8. 2019 By 0 comments

  Váš dům Vám poskytuje klidné bydlení v soukromí, ale také Vám umožňuje pořádat v létě zahradní párty a grilovačky, kam pozvete své přátele a rodinu, prožijete zde nezapomenutelné společně strávené chvilky, dáte si vlastnoručně vypěstovanou zeleninu a ovoce, ale dům a zahrada nese i své nevýhody.

  dívka na staré zahradě

  Každý dům i zahrada vyžadují neustálou údržbu a úpravu, stojí mnoho peněz, práce i času udržovat je ve výborné kondici. Přináší Vám to možnost vyzkoušet si mnohá povolání, od zahradníka, po zedníka až po elektrikáře a domácího kutila. Nebo si všechny tyto profese můžete najmout jako pracovní sílu, ale to potom potřebujete nadstandardní měsíční příjmy. Dům a jeho vlastnosti můžeme vylepšit zateplením, novou omítkou a novou střechou i výmalbou. Zahradu zase můžeme vylepšit o zahradní altánek, jezírko, pěšinky a zeleninové záhonky. Máme zde mnoho možností, od zahrady samorostlé, připomínající džungli, po zahradu šlechtěnou a upravovanou.

  Musíme také počítat s tím, že pokud je dům v zimních měsících vytápěn dřevem, je nutné před zimou dostatek dřeva připravit, což je celkem dost práce. Zahrádku musíme před zimou zazimovat, aby nám trvalky nezmrzli a záhonky se připravili na plození další zeleniny. Na jaře je potřeba vhrabat naváté listí a vertikulovat trávník, záhonky připravit na výsadbu, nechat vyčistit a zkontrolovat topné zařízení i komín, opravit případné škody na omítce a zdech domu, připravit zahradu na léto, vytáhnout a napustit bazén, u kterého si budete užívat odpočinku, připravit gril i zahradní nábytek. Zkrátka na domě si každý najde nějakou práci v každém ročním období, tedy pokud chce. Může také na zahradě u domu chovat různá zvířata, což přináší další práci, ale i radosti.
  příprava zahrady na párty

  V dnešní době mají lidé sice velké domy, ale prázdné, což je škoda, je lepší dům zaplnit radostí a smíchem.


  3.7/5 - (4 votes)
To Top