Levné bydlení bez výstavby

 • Levné bydlení bez výstavby

  24. 3. 2020 By 0 comments

  Mobilní domy k nám dorazily ze Spojených států amerických a ze západní Evropy. Velkou výhodou je nižší cena než u klasických zděných domů, ale také mají své nevýhody, například netradiční vzhled. Také ne každý ocení, že tento obytný dům může zapřáhnout za svůj automobil a posunout ho o kus dál.

  americká vlajka

  Co je mobilní dům?

  Může se jednat o mobilní dům na kolech, který můžete převážet z místa na místo. Často jsou opatřeny výsuvnými opěrky, aby mobilní dům měl lepší stabilitu. Mobilní dům můžete využít pro zahrádkářské, sezonní či celoroční bydlení. Často se mobilní domy využívají na malé provozovny nebo pro kanceláře. Jejich standardní velikost je 9×3 metrů a výška přesahuje přes dva metry, ale jejich velikost závisí jen na vašich představách. Mobilní domy se vytápějí nejčastěji kamny nebo přímotopy. K tomu abyste mohli mobilní dům využívat k trvalému bydlení, je důležité zajistit přípojky k rozvodné síti a kanalizaci a také zajistit odvoz odpadu, to se potom řeší pokaždé individuálně na místě. Dále abyste mohli využívat mobilní dům celoročně, je vhodné ho co nejlépe zateplit. Životnost mobilních domů je okolo 50 let. S výběrem vhodného mobilního domu, vám může pomoci top-mobilnidomy.

  dřevěný domeček

  Co vše je důležité zajistit

  Nejvíce mobilní dům ocení lidi, co se často stěhují nebo co hledají nejlevnější variantu bydlení. Často mobilní dům není spojený se zemí a tím pádem odpadají administrativní záležitosti, které jsou spojené se stavebním povolené či při zajišťování projektové dokumentace. Jedině kdy se musí vyběhat stavební povolení je, když na pozemku nejsou zavedeny inženýrské sítě. Mobilní domy jsou nejvíce určeny pro milovníky zahradničiny, lidi co vlastní rekreační pozemek či pro správce kempů. Také dále mobilní domy se dají uplatnit tam, kde je problém stavět, nebo by dům stál více, než pořízení mobilního domu.

To Top