Rady, jak vybavit obývací pokoj - Co by mu mělo dominovat a co můžete oželit?

 • Rady, jak vybavit obývací pokoj – Co by mu mělo dominovat a co můžete oželit?

  29. 8. 2021 By 0 comments

  V obývacím pokoji se musíme cítit co nejvíce příjemně, ale jak toho docílit? Vybavte si jej tak, že bude nejen příjemný na pohled ale i praktický. Jak na to?

  Rady, jak vybavit obývací pokoj – Co by mu mělo dominovat a co můžete oželit?

  Existuje celá řada rad a tipů, jak můžete svůj obývací pokoj vybavit a zvelebit. Dnes se taky míchají nejrůznější styly, ale co je asi nejoblíbenější, je bezpochyby minimalistický styl, se kterým nic nepokazíte. V obývacím pokoji by měl vládnout řád a pořádek, je dobré pamatovat na to, že jemnými a přírodními barvami nic nezkazíte, naopak byste si mohli uškodit přílišnou kombinací výrazných barev. Ale jen o těch to samozřejmě není. Na co dál pamatovat?

  pexels-photo-3952034

  Kvalitní nábytek hraje prim

  Když se podíváte na jakýkoliv profesionální návrh obývacího pokoje Bydesign, zjistíte, že obývacímu pokoji by měla dominovat kvalitní a stylová sedací souprava, kromě toho nesmí chybět ani jiný nábytek, který by měl být čistý a kvalitní. Nikdy se nesnažte zviditelnit hlavně televizi, která jistě v obývacím pokoji nesmí chybět, ale pokud je to možné neumisťujte ji hned naproti dveří, jistě nechce, aby právě televize byla tím objektem, kterého si každý všimne jako první. Naopak se snažte zviditelnit například knihovnu, která nutně nemusí být obrovská. Ale knihovna dodá pokoji útulnost.

  Nábytek vybírejte pečlivě, snažte se, aby byl nejen hezký na pohled, ale aby byl i z kvalitního materiálu a nikdy vám nepřekážel, takže určitě mějte všechno řádně přeměřené. Pozor i na to, z jakého materiálu nábytek je vyrobený, při výběru byste měli zohlednit i jeho údržbu.

  pexels-photo-4138152

  Hodně světla

  Velmi příjemné je světlo, které nesmí chybět a u obývacího pokoje to platí dvojnásob. Kromě hlavního zdroje světla na stropě se snažte vybírat ještě doplňkové lampičky nebo stojací lampy, které oživí interiér, dodají potřebné světlo a navíc se stanou i designovým doplňkem. Co se týče dekorací a doplňků, buďte v tomto opatrní. Nepřehánějte to a vystavujte jen to, co pro vás má nějakou hodnotu. Nejenže nebude interiér přeplácaný, ale bude se vám i mnohem lépe utírat prach.

  Obývací pokoj je centrem každé domácnosti, na to nesmíte zapomínat.

To Top