Zúčastněte se kurzu žurnalistiky a nahlédněte do světa médií

 • Zúčastněte se kurzu žurnalistiky a nahlédněte do světa médií

  13. 10. 2020 By 0 comments

  Máte zájem o studium novinařiny, potřebujete jednat s médii a hodilo by se Vám vědět něco víc o práci novinářů nebo byste se rádi sami stali novinářem? Tak to by Vás mohl zajímat kurz žurnalistiky.

  Kurz žurnalistiky je jednodenní kurz, který pořádá Akademie ČTK v Praze. Akademie však nepořádá jen tento kurz, ale také mnoho jiných. Jak komunikovat s novináři, Jak psát a mluvit, Umění interview a další…
  Lektorem kurzu je: PhDr. Jiří Chrást, který je sám zkušeným novinářem s mnohaletou praxí.

  A co Vás bude v kurzu čekat?

  Naučíte se, jak zpracovat a vyhodnotit informace, jak napsat zprávu. Zajímavou a snadno srozumitelnou zprávu, která zaujme. A jak nejlépe zvládnout interview nebo tiskovou konferenci.

  Nemusíte se však bát, nebude to jenom o teorii, součástí kurzu jsou také praktická cvičení, rovněž budete mít možnost prohlédnout si zpravodajský sál a další multimediální pracoviště a podívat se tak, kterak tisková agentura propojuje několik různých médií, a to – text, foto, video, zvuk, grafiku.

  Co všechno se tedy naučíte a dozvíte?

  · Na jaké informace se zaměřit a proč
  · Kdo jsou čtenáři a na co se čtenáři zaměřují
  · Jak napsat chytlavou a čtivou zprávu
  · Stavbu zprávy
  · Citace
  · Zdroj
  · Interview
  · Jak se vyjadřovat a čemu se vyhýbat
  · Které jsou nejčastější chyby a způsoby, jak se jim vyhnout
  · Užitečné tipy a rady

  Cena kurzu včetně DPH je: 2 420 Kč.
  Dalším kurzem, který by mohl začínající novináře nebo zájemce o žurnalistiku zajímat je kurz s názvem: Souboj s titulkem: Jak nezabít zprávu.
  Titulek či název, je krizový bod, právě on rozhoduje, zdali bude čtenář číst dál nebo ne. A nezáleží na tom, jestli se jedná o zprávu v novinách či článek na webu, stále je stejně důležitý.

  Neutrální titulek neexistuje, může být jen dobrý a přitáhnout čtenáře, nebo špatný a připraví vás o ně. Absolvujte tento kurz a udělejte tak krok k lepším titulkům a lepším výsledkům.

To Top