Zubní fazety

 • Zubní fazety

  9. 6. 2021 By 0 comments


  Možná jste se s tímto pojmem ještě nesetkali, a proto o tomto inovativním způsobu, kterým lze řešit různé estetické nedostatky chrupu – především předních zubů – prozatím nevíte. Jedná se o neinvazivní, rychlou, šetrnou a bezbolestnou metodu. Dají se tak odstranit nedokonalosti jako je nežádoucí zabarvení zubů, především nevzhledné skvrny; nevhodný tvar, praskliny nebo odštěpení zubu, anebo třeba velké mezery mezi jednotlivými zuby, poškození skloviny, aj. Jinými slovy – fazeta přikryje téměř každou vizuální nedokonalost zubu a přitom se od ostatních nebude odlišovat.

  Fazety se pomocí speciálního materiálu připevňují na přední viditelnou plochu zubu a jejich aplikace patří do kosmetické či estetické stomatologie.

  aesthetic-veneer-4621012_960_720

  Je však zapotřebí splnit několik podmínek, aby bylo možné fazety aplikovat.

  Naprostou nutností je mít dutinu ústní v pořádku – to znamená opravené zubní kazy, a především vyléčenou parodontitidu. Při závažných poškozeních chrupu už nemusí být fazeta vhodná; tehdy je zapotřebí volit jiné řešení, např. korunku, apod. A pacienti, kteří trpí skřípáním zubů, by tento estetický zákrok měli důkladně zvážit.

  smile-191626_960_720

  Zubní fazety se vyrábí z keramiky, která má jedinečné vlastnosti: je odolná vůči zabarvení (například u kuřáků způsobuje nežádoucí probarvení chrupu nikotin, ale i časté popíjení červeného vína, čaje nebo kávy může mít na barvu zubů neblahý účinek), je zaručena dlouhá životnost a keramika nemá téměř žádný vliv na zubní tkáň. Keramická fazeta je velice tenký keramický plátek, který je zhotovený na míru, tedy podle předchozího otisku zubů.

  Druhou – levnější – možností jsou fazety z kompozitu. Ty lze zvládnout při jediné návštěvě stomatologa, neboť kompozitní fazety se vytváří přímo v ústech pacienta, a to v průběhu aplikace. U tohoto materiálu však musíte počítat s poněkud kratší trvanlivostí.

  Máte-li zájem o zhotovení zubní fazety v Praze, Clinic Plus je vám k dispozici.

To Top