Zdobíme naše domovy

 • Zdobíme naše domovy

  17. 6. 2020 By 0 comments

  Častokrát přemýšlíme, jak pozvednout některé tmavší nebo nevýrazné kouty. Jistě, že nám k tomu pomohou dekorativní předměty, které se dají na tato místa umístit. Ovšem nic tolik nedokáže rozzářit prostory, jako to udělají květiny. Je mnoho různých druhů, které se dají běžně zakoupit v květináči a svými květy dělají jen radost, což jsou například nádherné orchideje. Bohužel se ale nehodí do každého prostoru a mnohdy jim zvolené místo vůbec nevyhovuje. Poté chřadnou a umírají. Taková místa můžeme doplnit spíše umělými květinami, ale i když jsou v dnešní době v bohatém zastoupení, tak to není ono. Leda, že bychom se pustili do úplně jiné tvorby a použili k tomu sušené květiny. V tomto případě je to úplně jiná vizáž, a pokud se udělá pěkné květinové aranžmá, tak to rozhodně pozvedne celkový design prostoru.

  sušená kytice

  Jakým způsobem dělat dekorace?

  • Za pomoci aranžovací hmoty. Ta má několik podob a dokonce i barev. Záleží, kam ji chceme umístit, ale daleko důležitější je, že nám bude dělat tu správnou základnu, protože jinak by sušená květina bez ní špatně držela svoji pozici.
  • Mělká miska, která nemá již upotřebení v kuchyni, je naprosto ideální pro to, aby se do ní rozprostřely různé květy, trávy, klidně cizokrajné dekorace a zde se skutečně fantazii meze nekladou.
  • Proutěné malé košíčky se dají velmi pěkně naaranžovat nejen drobnými kvítky, ale i travinou nebo s různými ozdobami. Poté jsou ideálním dárkem.
  • Květinové závěsy za pomoci proutí, stuh a dalších různých provázků oživí též pěkně prázdná místa. Navíc vypadají velmi přirozeně.
  • Okvětní lístky doplněné různými květy s rozsvícenou svíčkou, to je dobrý námět na stolek, kde chceme mít romantickou chvilku se svým milovaným.

  zdobené košíčky
  Kombinovat různé květy, traviny, dřevo nebo dokonce nějaké etnické předměty, stuhy a mnohé další je již v našich rukou, představivosti a také fantazii.

To Top