Zařaďte ořechy do svého jídelníčku

 • Zařaďte ořechy do svého jídelníčku

  11. 2. 2020 By 0 comments

  Lidé se většinou bojí tuků ve svém jídelníčku, mají totiž zafixované, že tuky jsou špatné, tloustne se po nich a je zkrátka nežádoucí je přijímat ve vyšším množství. Samozřejmě, všechno moc škodí, avšak to neznamená, že je potřeba se jim vyhýbat, https://www.prostreno.cz/zdravi-a-diety/clanky/24678/Potraviny-a-napoje-kterym-byste-se-meli-pri-artritide-vyhybat právě naopak. Je důležité konzumovat zdravé tuky a mít jich v jídelníčku dostatek. Zkuste však preferovat spíše zdravé tuky rostlinného původu, které obsahují nenasycené mastné kyseliny, které jsou zdraví prospěšné. Jaké jsou jejich zdroje?miska s ořechy

  Para ořechy si zamilujete
  Nejběžnějším a zároveň nejoblíbenějším zdrojem těchto nenasycených tuků jsou ořechy, konkrétně para ořechy https://www.nakliceno.cz/para-orechy/para-orechy-1kg/. Jsou velmi chutné, perfektně zasytí, dodají vašemu tělu potřebné tuky a bílkoviny, a zároveň jej obohatí o nejrůznější stopové prvky a minerální látky. Zrovna para ořechy jsou významné vysokými hladinami selenu, což je prvek, který je pro fungování lidského organismu nezbytný.

  • Zdravý a přirozený zdroj nenasycených mastných kyselin
  • Kvalitní rostlinný zdroj tuků
  • Výživné, chutné, plné zdravých kalorií, perfektně zasytí

  ořechy tapeta
  Myslete na množství
  Para ořechy jsou původem z Brazílie, dnes se však vyskytují na více místech jižní Ameriky. Pro tyto ořechy je typická velikost, jedná se o jedny z největších ořechů vůbec. I to je důvod, proč je příliš výživových poradců nedoporučuje. Nejde o to, že by byly nezdravé nebo snad dokonce nevhodné při redukční dietě, naopak. Problémem je však to, že díky jejich velikosti je snadné jich zkonzumovat přespříliš, což může vést ke kalorickému nadbytku, což je něco, co při hubnutí rozhodně nechceme. Neváhejte si proto para pravidelně dopřávat, myslete však na množství, které není dobré podcenit. Tři kousky denně jsou rozhodně dostačující. Neváhejte je navíc kombinovat i s jinými druhy ořechů.

To Top