Za tajemnem a záhadami

 • Za tajemnem a záhadami

  11. 1. 2022 By 0 comments

  Záhadných míst je u nás opravdu hodně. Jsou zde místa, kde vyzařuje pozitivní, nebo také negativní energie. Jsou zde místa, kde se dějí záhadné věci, vyskytují se podezřelé okolnosti. A jsou u nás také místa, kde byl potvrzen výskyt paranormálních jevů, strašidel a jiných entit.

  Země krásná a záhadná

  Co třeba taková Katova ulička v Kadani. Vede přímo kolem katovny, domku, ve kterém před pár sty lety žil místní kat. Je zajímavá i tím, že se jedná o neužší uličku u nás. Ale vás, lovce záhad, může zajímat hlavně proto, že v ní můžete potkat něco nepřirozeného. Pokud uličkou budete procházet, možná proti vám půjde vysoký chlap, v nemoderní oblečení, který bude doprovázet prapodivně oblečenou slečnu. Když tato dvojice projde kolem vás, pocítíte podivný závan chladu. Nepříjemný pocit vás ihned neopustí, bude se ale zlepšovat přímo úměrně tomu, jak se od vás dvojice bude vzdalovat. Gratuluji vám, potkali jste přízrak slavného kata.

  Poněkud méně dramatický příběh můžete sledovat u jedné z nejslavnějších českých hor. Vydejte se k bájné hoře Velký Blaník. Velký Blaník je horou, ve které podle starých pověstí chrápe Svatováclavské vojsko. Spí tvrdě a dlouze. Probudí se a z hory vyjede, až bude v Česku nejhůře.

  Nedaleko vrcholu Velkého Blaníku je skála zvaná Veřejová. Odněkud z těchto míst byl vylomen základní kámen Národního divadla. Je to významné místo, stojí za to jej navštívit. Ani vy, lovci záhad zde nepřijdete zkrátka. K místu i k události lámání onoho kamene se váže příběh, který je dokonce zapsán v análech místně příslušného soudu.

  Tajemné lesy

  Stalo se asi tohle. Když jeden mladík pracoval z lana na uvolnění kamene, zřítil se z velké výšky. Jeho spolupracovníci se jej ihned rozeběhli hledat, ale vzhledem k výšce, ze které se zřítil, nevěřili, že by jej našli živého. To co se stalo, je překvapilo víc, než kdyby jej našli bez zranění. Oni ho totiž nenašli vůbec. Po 18 letech se však ten muž objevil a šel žádat o nezaplacenou mzdu. Neuspěl, takže nakonec věc řešil až soud. Své zmizení vysvětloval tak, že se propadl někam do podzemí, ve kterém dlouze bloudil, než se dostal zase na světlo boží. Žil v domnění, že mu to netrvalo více než jeden den.

To Top