Využijte coworking ve svůj prospěch

 • Využijte coworking ve svůj prospěch

  23. 11. 2019 By 0 comments

  Možná jste už slyšeli o populárních coworkingových centrech a říkali jste si, o co vlastně jde. Pokud pracujete na volné noze, možná je Vám tenhle způsob práce vlastní, jenom zatím nevíte, že má speciální název. Představujeme Vám coworking, fenomén dnešních freelancerů.
  Pokud zapátráte na internetu, nejspíš se dozvíte, že coworkingová centra jsou sdílené kanceláře. Prostor, kam můžete v určitou dobu přijít, otevřít notebook, pracovní sešit nebo diář a věnovat se svojí činnosti, aniž byste museli živit vlastní kancelář. Prostory bývají natolik reprezentativní, že se nemusíte bát domluvit si tam schůzku s klientem a někdy lze místo využít i k nafocení propagačního materiálu. To ovšem není všechno, co tzv. coworking nabízí.  
  dokumenty a telefony na stole
  Coworking totiž není jen o pouhém sdílení prostoru.  Je zejména o komunitě, která zmíněné prostory využívá. V pravém slova smyslu jde spíš o spolupráci s ostatními ve vzájemné symbióze, a to i za předpokladu, že každý pracuje na jiném projektu. V coworkingové komunitě si mohou jednotlivci předávat navzájem své zkušenosti, setkávají se s lidmi a navazují kontakty, které by jinak jen těžko utvořili.
  Občasná spolupráce s ostatními může být přínosem hlavně pro podnikatele na volné noze, kteří pracují převážně z domu. Pravidelná návštěva sdílených kanceláří pomůže nejenom udržet pracovní návyky, ale zabrání sociální izolaci a setkávání s ostatními může přinést i nové nápady a inspiraci.
  moderní kancelář
  Centrem sdílených pracovních ploch u nás sice stále zůstává Praha, další krajská města jí však již úspěšně šlapou na paty. Vyhlášené coworkingové prostory tak už najdete i v Brně, Liberci, Ostravě nebo třeba v Olomouci. Vybírat si můžete podle toho, v jakém prostředí chcete pracovat, jaké lidi chcete během pracovních povinností potkat nebo zkrátka podle toho, který coworkingový prostor máte nejblíž svému bydlišti.

To Top