Vitalita a energie těla | Inma

 • Vitalita a energie těla

  16. 1. 2022 By 0 comments

  Nemáte chuť do života? Chybí Vám energie a vůle vykonávat jiné věci, než ty, které vykonávat musíte? Pak Vám nejspíš chybí vitalita. Vitalita těla je síla, je to chuť na sobě pracovat, poznávat nové věci a rozvíjet se. V současné zrychlené době je naprosto normální a všudypřítomné, že jsou lidé unaveni a bez života. Lidé bez vitality se soustředí pouze na vykonávání nejnutnějších úkonů a poté přečkají den u televize nebo u počítače aby přečkali den, než půjdou zase spát. Tohle, ale není plnohodnotný život.

  spánek

  Jak dodat tělu energii? Můžete začít pohybem. Převážná většina zaměstnání je sedavých. Pokud během pracovního týdne většinu dne prosedíte v nevětrané kanceláři, pak se není čemu divit, že přijdete domů zcela unaveni a padnete na pohovku a tam vydržíte až do večera. Pokud se tělo nehýbe, nemůže v něm ani proudit energie. V tomto případě, je potřeba zařadit do denního rozvrhu pravidelný pohyb.

  Celý den posloucháte rozkazy, příkazy a stížnosti? Ano, i ty Vám kradou drahocennou energii. Najděte si svou oblíbenou hudbu, která Vám pomůže zrelaxovat mysl. Pro někoho to může být vážná hudba, pro jiného zase tvrdý rock. Když se uvolníte a zvládnete si i zatančit, pak svému tělu maximálně přispějete.

  Vyčistit si mysl můžete pomocí meditace. Pokud není mysl zašpiněná nejrůznějšími negativními myšlenkami, pak pracuje s lehkostí a jde Vám vše mnohem snáz.

  Změňte jídelníček. Odlehčete stravu. Odlehčíte tělu a budete se pohybovat s lehkostí sobě vlastní. Stravu můžete podpořit bylinkovými ženšen čaji. Právě ženšen nebo Maca pomáhá dodat tělu energii a chuť do života. Peruánský ženšen také podporuje libido a paměť. Kvalitní sexuální život, má beze sporu velký vliv na kvalitu života.

  čaj

  Spěte pravidelně a tak akorát. Dospělému jedinci vystačí spánek v rozmezí 6 až 8 hodin denně. Pokud jednorázově potřebujete dospat deficit, pak je normální spát déle. Ale pokud pravidelně spíte deset či více hodin denně, pak už se může hovořit o problému. Potřebu delšího spánku mají lidé s duševní poruchou. Naopak, pokud Vám stačí spát třeba jen čtyři hodiny denně, je to známkou nadměrné míry stresu, který je potřeba odstranit.

  Energii těla také neprospívají civilizační neřesti, jako je alkohol a kouření. Tyto neřesti, je třeba odstranit ze života nebo jí významně omezit.

To Top