Vezměte své bicykly na dovolenou s sebou

 • Vezměte své bicykly na dovolenou s sebou

  11. 1. 2018 By 0 comments

  Chystáte se vyrazit někam za sportem anebo na aktivní dovolenou? Pak vám na ní jistě nesmí chybět ani vaše jízdní kola! Vždyť svou dovolenou tráví v sedle jízdního kola čím dál více lidí, neboť právě při sportu a cyklistice zvlášť si může člověk skvěle odpočinout, rozhýbat ztuhlé svaly, a ještě se při jízdě pokochat krásnou okolní krajinou.

  volant

  Nicméně možná vás právě z tohoto důvodu trápí otázka, jak s sebou na místo přepravit právě svá vlastní jízdní kola, tak abyste si je nemuseli na místě zbytečně půjčovat. Nejlépe se člověku totiž brázdí krajina na vlastním bicyklu, se kterým je výborně sžitý. Je tedy jasné, že pokud si chcete vzít své vlastní bicykly s sebou, nezbývá, než je přemístit osobním automobilem spolu s jinými věcmi. Jistě, i vlakem se dá s bicykly poměrně pohodlně cestovat, nicméně zdaleka ne do všech turistických středisek jede vlak. Nechcete-li tedy měnit své plány anebo se zbytečně omezovat, bude pro vás nejsnazší vyrazit na dovolenou automobilem a vzít svá jízdní kola s sebou.

  Na místě ovšem je, dobře si rozmyslet, jak bicykly na automobil připevníte. Nabízí se vesměs dvě varianty – umístit kola na střechu automobilu anebo na jeho tažné zařízení, přičemž využití držáku na kola za tažné zařízení pro vás může být v mnoha směrech více výhodné. Jde především o to, že je to bezpečnější a pohodlnější. Pokud jde o bezpečnost takové jízdy, tak člověku vše dojde, jakmile narazí na první snížený podjezd. A nemusí se zrovna jednat o nic nápadného, stačí jeden železniční nadjezd, který přehlédnete, třeba proto, že jím běžně projíždíte bez omezení, a katastrofa je na světě.

  zařízení

  A pokud jde o pohodlí, vždy je snazší bicykly zvedat jen do malé výšky, kde je budete mít hned po ruce, kdykoli to budete potřebovat. Na držák na kola za tažné zařízení je navíc c dokáží bez pomoci zvednout i děti či ženy a celá manipulace s bicykly je tak mnohem snadnější.

To Top