Velikost mobilního telefonu: jaká je pro vás ideální?

 • Velikost mobilního telefonu: jaká je pro vás ideální?

  14. 8. 2019 By 0 comments

  Říká se, že pokud máte malé ruce, máte zvolit mobil menších rozměrů, a pokud máteruce větší, tak se nebáte bát i větších telefonů. Toto však není pravda – záleží na vašich osobních preferencích, které jste již nabyli s minulými zařízeními, nebo na vašem názoru. Také samozřejmě záleží na tvaru přístroje, váhy a celkově jak dobře se vám s mobilním telefonem pracuje.
  Stejný mýtus koluje i u pohlaví – neznamená, že když je to muž, musí mít obří telefon a žena menší. Není již žádným překvapením, že je to často i naopak.
   ikony na iphonu
  Popularitu si získaly proslulé menší modely
  Populární iPhony 5S nebo SE jsou stále oblíbené mezi uživateli. I když jsou již několik let staré, a jsou na trhu mnohem výkonnější mobilní telefony s lepšími parametry, spoustu lidí stále lákají kompatibilní rozměry a malá 4 palcová obrazovka (1 palec je 2,54 cm).
  V dnešní době však na trhu vládnou telefony s nelichotivou přezdívkou –pádla. Jsou to zařízení s obrazovkou i větší než 6 palců a rozměry se spíše blíží k tabletům, než k mobilním telefonům.
   
  Výhody i nevýhody velkých telefonů
  Mezi výhody samozřejmě patří velká obrazovka – přece jen, na čtení článků, zpráv či sledování videa je pohodlnější. U větších mobilních telefonů je většinou i lepší rozlišení – obraz je ostřejší, ale není to vždy podmínkou. Mezi nevýhody patří právě i velké rozměry, mobil se vám nemusí vejít do kapsy, či vám může zabírat více místa, než byste si přáli.
   
  Klady i zápory malých telefonů
  Mezi klady patříkompatibilní rozměry, což upřednostňují zejména ženy, ale není to podmínkou. Mezi zápory však pochopitelně převládá právě zmiňovanámalá obrazovka – nezobrazí se vám tolik textu (například při čtení e-mailu) a pozorování videa nemusí být příjemné.
    ukazováček na displeji
   
  Obě dvě varianty mají své příznivce i odpůrce, a nejde říci, co je lepší. Každý upřednostňuje něco jiného, to co je pro něj ideální.

To Top