Proč volit jako dopravní prostředek elektrokolo?

 • Proč volit jako dopravní prostředek elektrokolo?

  11. 9. 2019 By 0 comments

  Léto pomalu končí a s ním končí i krásné teplé letní dny, které jsme mohli trávit procházením ruku v ruce spolu s přítelem či přítelkyní. Pokud jste odpůrci chůze a máte raději rychlejší pohyb, při kterém musíte ale zapojit vlastní svaly, jako například cykloturistiku, máme pro vás pár dobrých tipů pro výběr kola, resp. elektrokola.jízda na kole, detail řídítek.jpg
  Elektrokola se stala fenoménem dnešní doby. Od počátku se jejich výroba rapidně změnila a mění se neustále. Navíc s podzimem můžete nalézt výhodné slevové nabídky, jelikož výrobci připravují nové vylepšené typy elektrokol na další nový rok.
  Nad e-koly mnozí ohrnovali nos, ale časem někteří zjistili, že to není až tak špatná změna. Zvláště, trápí-li je určité zdravotní potíže, k jakým již lze připojit i nadváhu, kterou může provázet i ztížené dýchání, zvláště při jízdě do kopce. Elektrokolo si při jízdě do kopce dobře poradí i s nadváhou a tím pádem zhoršeným dýcháním. Při jízdě na elektrokole se už se nebudete nezměrně potit, rudnout a vzdychat. Ale, co naplat – šlapat musíte stále. Motor vám pouze pomůže v tom, že budete sice šlapat na pedály, ale nikoliv ztěžka, jak to bývá zvykem u „normálního“ kola, nýbrž pojedete krásně zlehka tak, jak si navolíte pomoc motoru.
  Zapřisáhlí odpůrci elektrokol nad vaším prohlášením, že jste na výletě ujeli 70 kilometrů, jen mávnou rukou – to se ti to jezdí na elektru! A nikdo z nich už neřeší, že celý výlet pořád šlapete, stejně jako oni. Pomoc motoru si můžete zvolit anebo také nemusíte. Takže fyzičku si trénujete tak jako tak.dvě přítelkyně jedou spolu na kole.jpg
  Koupi elektrokola důkladně zvažte, dejte na doporučení známých, sledujte recenze obchodů a nechte si poradit odborníky. Nemusíte mít elektrokolo vážící 25 kilo, ale i o deset kilo lehčí. Můžete si i vybírat displeje. Na těch dřívějších mnohdy chybí čas nebo počítač spálených kalorií. Pohlídejte si, aby kolo mělo „asistenta chůze“. Někdy kolo můžete do strmého kopce i tlačit, pak asistenta doceníte.

To Top