Notebooky, anebo chytré telefony, jaká je jejich budoucnost?

 • Notebooky, anebo chytré telefony, jaká je jejich budoucnost?

  2. 5. 2023 By 0 comments

  Přelom druhého a třetího desetiletí nového milénia tak přichází s rozhodující otázkou, jakou budoucnost mají notebooky. Už teď je kupříkladu jasné, že stolní počítačové sestavy, až na některé výjimky, kterými jsou např. těžba kryptoměn anebo herní sestavy, pomalu končí a svět se orientuje na pohodlí a přenosná média.
  chromebook acer
  Zatím vývoj trendů nahrává chytrým telefonům, jejichž úhlopříčky displejů, rozlišení obrazu a hardwarové vybavení notebookům konkuruje a pro většinu lidí je důležité mít u sebe výkonný počítač, pokud možno dobře skladný, nejlépe v kapse, a podle potřeby si jej připojit k velkému monitoru s klávesnicí.
  červený nehet

  Prozatím není úplně jisté, čemu lidé dají přednost, a notebooky se budou vyrábět stále

  A právě univerzalita je jedním z důvodů, proč se někteří výrobci rozhodli ještě podpořit výrobu notebooků, které by se daly využít ve více režimech. Na veletrhu MWC 2018 v katalánské metropoli Barceloně byly některé z nich vystaveny. Říká se o nich, že jsou hybridními modely, a je to dáno především otáčením zobrazovací části vůči klávesnici až v úhlu 360 stupňů. Nejzajímavějšími vystavovanými kousky byly Lenovo Yoga 530 a 730. Název výrobku zřejmě souvisí s obrovskými možnostmi, kterými právě cvičenci Jógy tvarují své tělo. Displej notebooku vůči klávesnici si také můžete libovolně tvarovat – do čtyř základních úhlových režimů. Buď poslouží jako notebook, nebo jako tablet, anebo je v režimu stojánku, případně dokonce jako tzv. stan „áčko“ pro interaktivní video chat.
  notebook samsung

  Výklopný displej až o 360 stupňů

  Výrobce Lenovo tyto produkty vytvořil ve 13 až 15 palcovém provedení s rozlišením Full HD a vyšší produktová řada může mít i displej 4K. Vnitřní výbava odpovídá špičce ve svém oboru, tedy CPU Intel Core i7, 15 GB operační paměti RAM a tichý režim notebooku podporuje namísto mechanického pevného disku technologie SSD 512 GB. 
  Výrobce Lenovo vystavoval i Chromebooky, které jsou vybaveny ochrannou bariérou proti pádu na zem a proti průniku tekutiny, např. při rozlitém čaji u snídaně. Chromebooky budou využívat technologickou novinku Emr Pen s podporou Google L, která umožňuje rychlejší tvorbu psaných textů a nákresů.

To Top