Neuvěřitelná lehkost šití!

 • Neuvěřitelná lehkost šití!

  6. 4. 2020 By 0 comments

  Během korona virové pandemie se spousta z nás naučila šít roušky. Velice rychle se naše země adaptovala na tuto situaci a naše populace si začala vypomáhat navzájem, když vláda nezajistila ochranné potřeby dostatečně rychle. Nic ve zlém. Nikdo z nás není součástí krizového štábu, tak nemůžeme hodnotit. Co však hodnotit můžeme, je, jak se umíme my postavit k takovým situacím. Jistě budete souhlasit, že spousta vašich známých či přátel si dokonce koupila šicí stroj, aby nebyla pozadu. Šili kluci, holky, mladí, staří, zkrátka všichni, kdo na to měli kuráž. Opraváři starších šicích strojů se doteď ještě nezastavili.

  stroj na šití

  Je možné, že spousta z vás si nyní troufne také na jiné kusy oblečení. Co také s těmi stroji teď všichni budou dělat? Snad byste je nepřikryli a neuklidili zpátky do sklepa, když už jste investovali do koupi nebo oprav. Pro správné měření a vznik střihu pro vás máme velice praktický tip. Měli byste si opatřit krejčovskou pannu. Na internetu najdete spoustu tipů, jak takovou pannu vyrobit. Nepodceňujeme tyto tipy a zajisté si u její výroby užijete spoustu legrace.

  silueta2

  Ale z naší zkušenosti můžeme říct, že tato panna vyrobená na příklad z lepící pásky není příliš praktická. Jednak na ní pořádně nedrží špendlíky, a jednak je velice těžké takovou pannu polohovat. Poslouží vám tedy pouze pro jeden účel. Zní to sice zvláštně, ale je to tak. Vystačí vám totiž pouze na jednu velikost. S polohovatelnou krejčovskou pannou můžete ubírat a přidávat centimetry tak, jak potřebujete. A samozřejmě ji vždy můžete zase vrátit do původní velikosti. Možná si jejím objednáním ušetříte zábavu s vlastní výrobou, ale na druhou stranu, alespoň si můžete být jisti, že vám po čase neupadne třeba rameno. Jsme si jisti, že krejčovská panna nastavitelná vám jistě pomůže najít svůj smysl pro design a šití, a že roušky byly opravdu jen odrazovým můstkem.

To Top