Móda novorozenců a kojenců

 • Móda novorozenců a kojenců

  21. 1. 2023 By 0 comments

  Miminko je velkým přírůstkem do rodiny a s tím spojené nákupy mohou být pro novopečené rodiče trochu stresující. Jednou z důležitých věcí, na které by se měli zaměřit, je nákup oblečení pro miminko. Je třeba zvolit oblečení, které je bezpečné, pohodlné a snadno se obléká a svléká. Pro novorozence se obvykle doporučuje bavlněné oblečení, protože bavlna je měkká, prodyšná a šetrná k dětské pokožce. Je vhodné pořídit několik setů jednorázových plen, body, overaly, košilky, punčocháče, rukavičky a čepice. Tyto kusy oblečení jsou nezbytné, protože chrání miminko a udržují ho v teple.

  oblečení pro miminko

  Je také důležité zvolit správnou velikost oblečení pro miminka. Mnoho rodičů dělá chybu tím, že kupují oblečení příliš velké, protože si myslí, že miminko do něj rychle doroste. Nicméně, příliš velké oblečení může být nebezpečné a také může ztížit pohyb dítěte.

  Dalším faktorem, na který je třeba myslet, je bezpečnost. Měli byste se vyhnout oblečení s malými knoflíky, suchými zipy nebo výstřihy, které by mohly být nebezpečné pro miminko. Pokud plánujete nakupovat oblečení online, pečlivě si přečtěte popis výrobku a podívejte se na fotografie, abyste byli jisti, že oblečení bude pro vaše miminko bezpečné.

  miminko

  Když uvažujete o nákupu oblečení pro miminko, je důležité zvolit materiály, které jsou jemné k citlivé pokožce dítěte. Běžně se doporučuje vybírat především bavlnu, která je příjemná na dotek a prodyšná. Dále můžete uvažovat o materiálech jako je bambus nebo len, které jsou také velmi jemné a prodyšné. U oblečení pro miminka je důležité také brát v úvahu, že děti velmi rychle rostou a v prvních měsících života se často i několikrát denně převlékají, takže by mělo být oblečení jednoduše a rychle oblékatelné. Oblékání přes hlavu by mělo být snadné a nemělo by být nutné převracet miminko. Ideální jsou také praktické zapínání na druky či suchý zip, které usnadní oblékání. Kromě toho je důležité myslet i na přizpůsobení oblečení ročnímu období. Při nákupu oblečení pro miminko byste měli zohlednit i roční období a podnebí, ve kterém žijete. V zimě je třeba pořídit teplejší oblečení, například bundičky a overaly, zatímco v létě je vhodné zvolit lehčí a prodyšnější oblečení.

To Top