Koupání

 • Koupání

  12. 6. 2019 By 0 comments

  Představte si, jaké by to bylo, kdyby neexistovala místa, kde se můžeme jednou za čas vykoupat. Představte si léto, kdy se nemůžete z parného dne osvěžit ve studené vodě a užít si zábavu s přáteli ve vodě.
  Úplně všichni máme rádi koupání, jediné rozdíly jsou v tom, že někdo preferuje chlorovanou vodu na koupalištích, ale naopak jiní preferují přírodní vodu v rybníce či řece. Někteří lidé dávají přednost bazénu, a to hlavně kvůli čisté vodě a většímu bezpečí, protože jsou veřejné bazény kontrolované plavčíky. Naopak jiní mají mnohem raději přírodní vodu, kterou najdou v rybnících či řekách. Jsou to lidí, kterým vadí chlorovaná voda a kteří nemají příliš v lásce velkou spoustu lidí, jelikož je jasné, že na koupalištích je lidí mnohem více než u rybníků.
  východ slunce za rybníkem
  Každá volba místa na koupání s sebou nese různá negativa, ale i pozitiva. Jak jsem již zmiňoval, tak při koupání v bazénech se můžeme cítit určitě více bezpečně, jelikož vše je kontrolováno plavčíky. Také je chlorovaná voda mnohem čistší, tudíž se nemusíme bát, že z ní chytíme nějaké nemoci. Jistě se také všichni shodneme na tom, že na koupalištích se zažije mnohem více legrace, jelikož si tam většinou můžeme užít i různých tobogánů či skluzavek. Naopak v rybnících budeme mít klid od davů lidí a těm, kteří nemají rádi chlor, tam nehrozí, že z něj budou mít různé vyrážky. Ti, co mají rádi zvířata, určitě ocení i to, že v takovýchto přírodních nádržích mohou spatřit různé druhy ryb či kachny, které plují po hladině. Ale jsou tu zase lidé, kteří se velkého množství zvířat naopak bojí a mají z něj strach.
  plný bazén
  Bohužel kvůli výběru vhodného místa pro koupání vznikají i hádky. Většina lidí, která preferuje koupaliště, se nechce koupat v rybnících a naopak. Avšak každý by měl pochopit toho druhého a nevnucovat mu, že právě jeho volba je ta lepší. Každému může vyhovovat něco úplně jiného.
  A jak jste na tom Vy? Kde se nejraději koupete?

To Top