Jednoduché rady, které vás naučí zdravě jíst

 • Jednoduché rady, které vás naučí zdravě jíst

  18. 5. 2020 By 0 comments

  Také máte v hlavě už delší dobu myšlenku, že se sebou konečně něco provedete, přestane konzumovat sladkosti ve velké a naopak své nervy obalíte něčím zdravějším a dostatkem pohybu? Každý jednou začíná, důležité je se k tomuto rozhodnutí skutečně dokopat a nepolevit při prvních nástrahách a úskalích. Mnoho začátečníků často praktikuje stále se opakující chyby, které mohou počáteční elán a nadšení zhatit po pár týdnech.

  počítání kalorií

  Jak tedy konečně začít jíst zdravěji a opravdu zhubnout?

  1. Pozorujte, co skutečně sníte

  Mlhavé povědomí o zdravém životním stylu má určitě každý z nás. Zkuste si během celého dne pečlivě zaznamenávat svoje stravovací návyky, možná budete na konci dne opravdu překvapeni. Prostou sebereflexí tak uvidíte své stravovací zvyky a zlozvyky černé na bílém. Postupně se snažte, aby z papíru ubývalo špatných potravin a naopak přibývaly ty dobré.

  1. Omezte sladké pečivo a nápoje

  K snídani pocukrovaná kobliha s malinovým džemem ke svačině pekanový pletenec a mezi svačinkami uzobávání mléčné čokolády…poznáváte se? Jen tyhle dobroty obsahují přibližně polovinu potřebné energie během dne. Ještě tedy předtím než se do takové dobroty zakousnete, popřemýšlejte, zda to není jen vlivem psychického vypětí, kterého v práci jistě není málo.

  1. Nahraďte cukrovinky zdravějším mlsáním

  výběr ořechů

  Čokoláda, cukrovinky, nezdravé tyčinky a mnohé další, to vše lze nahradit zdravější variantou v podobě oříšků, sušeného a čerstvého ovoce. Vyzkoušet můžete i ovesnou kaši, kterou stačí ochutit sirupem, chia nebo lněnými semínky Nakliceno a malý zázrak je na světě.

  1. Vyzkoušejte krabičkování

  Nestíháte? Připravte si jídlo na několik dní dopředu. V ledničce vydrží i několik dní a vy tak budete mít svůj příjem kalorií pod kontrolou. V případě hladu pak postačí sáhnout po krabičce a zakousnout se do něčeho zdravého. Nebudete se omezovat a navíc hubnout dle svých představ.

To Top