Hliníkové pergoly jsou moderní a bezúdržbové

 • Hliníkové pergoly jsou moderní a bezúdržbové

  2. 2. 2018 By 0 comments

  Jestliže vás láká myšlenka, že byste si u svého domu nechali postavit praktický přístřešek v podobě pergoly, tak jistě nešlápnete vedle. Avšak vyplatí se promyslet, z jakého materiálu by vaše pergola měla být.

  Existuje mnoho způsobů provedení a mnoho podob, jak taková pergola může vypadat. Základní provedení připomíná jednoduchou konstrukci pro pnutí popínavých rostlin a může se vyvinout až v prostorné zázemí, kde hravě usadíte celou rodinu kolem prostřeného stolu a díky zatahovacím bočnicím zde budete mít naprosté soukromí a díky střešnímu krytí na vás ani nenaprší. O pergolách má tedy každý poměrně jinou představu a záleží jen na tom, jaká je konkrétně ta vaše.
  Než však začnete řešit detaily v podobě závěsů a zatahovacích stínících prvků, zaměřte se na to, z jakého materiálu by vaše pergola měla být zhotovena.

  stará pergola

  Klasickým velice oblíbeným materiálem je samozřejmě dřevo. Je to kvalitní přírodní materiál, ze kterého na vás dýchne kus lesa, a který vám při posezení rychle navodí tu pravou pohodu. Ovšem dřevo má i své stinné stránky. K těm patří zvýšené nároky na jeho údržbu podle druhu využitého dřeva, nicméně i ty nejkvalitnější a nejodolnější dřeviny je potřeba čas od času přetřít mořidlem či lakem.

  Ovšem v případě, že vás podobná péče odrazuje a nebojíte se moderního provedení, vsaďte na hliník. Hliníkové pergoly jsou maximálně odolné a bezúdržbové. Hliník je materiálem, který dobře odolává https://www.heureka.cz/%3Fh%255Bfraze%255D%3DDVD%2BSlou%25C5%25BEit%2BS%25C3%25A1%25C5%2599e korozi a jiným neduhům, aniž byste o něj museli pečovat. Toužíte-li tedy po přístřešku, o který nebudete muset vůbec nijak pečovat, a přesto vám bude stále stejně dobře sloužit, hliníková pergola je tím pravým pro vás.

  střešní konstrukce

  Hliník zároveň uspokojí všechny zájemce o moderní a jednoduché provedení stavby, aniž by vás připravil o možnost doplnit jej zatahovacími stínícími prvky, trvalým zastřešením či bočnicemi. A samozřejmě po něm také klidně můžete nechat pnout popínavé rostliny.

To Top