Elektrický šicí stroj, to je vynález!

 • Elektrický šicí stroj, to je vynález!

  10. 9. 2020 By 0 comments

  Šicí stroj se jako užitečný pomocník do našich domovů začal opět vracet, když byl vybaven moderními technologiemi. Jeho ovládání se stalo mnohem jednodušším i pro začátečníky. Šije prostě skoro sám!

  potřeby na šití

  Proč je dobré mít ho po ruce?

  Dnes máme možnost jakékoli oblečení či „látkové vybavení“ domu zakoupit hotové ve velkém výběru konfekčních velikostí nebo na míru. Přesto se občas stane, že je potřeba provedení nějaké úpravy, opravy, zkrácení a podobných zásahů. Nechceme hned se vším chodit k profesionálům, potřebujeme to udělat rychle, na ručí šití to není (trvalo by to dlouho a bylo by to moc pracné). Právě v těchto případech je velkou výhodou elektrický stroj doma mít „po ruce“. Ti z nás, kteří našli v šití zalíbení a stalo se jejich koníčkem, mohou snadno a levněji vyrobit něco originálního na sebe nebo do své domácnosti. Jedinečné a často také o dost kvalitnější kousky, než najdeme na pultech některých obchodů či tržišť. Stačí mít dobrý nápad, být kreativní. S prací moderní šicí stroj hodně pomůže.

  patka stroje

  Jak ho vybíráme?

  Hlavně podle toho, k jakému účelu tohoto pomocníka hodláme využívat. Začátečníci a také ti z nás, kteří ho hodlají používat hlavně k příležitostným opravám a úpravám, by měli volit jednodušší modely se základními funkcemi. Složitější ovládání a velký výběr i z náročnějších funkcí totiž může začátečníka od používání stroje spíše odradit. Zkrátka se jich „zalekne“. Pro začátek stačí mít ve výbavě steh rovný, entlovací a pár pružných stehů. Větší výběr ocení naopak ti, kteří šijí rádi a více. Nejnáročnějšími jsou v tomto směru samozřejmě lidé, kteří jsou v oboru profesionály, šitím se živí. Čím mají stehů a funkcí k dispozici víc, tím jsou spokojenější. Stroje nabízí více druhů ozdobných a vyšívacích stehů, vyšívají také písmenka nebo různé tvary. Z funkcí můžeme využít například obšívání knoflíkových dírek, přišívání knoflíků, všití zipu. Přídavnými díly, které umožňují další práci s látkami, jsou u šicích strojů patky. Materiál lze za jejich pomoci různě ohrnovat, řasit, všívat do něj gumu nebo skrytá zapínání.

   

  Ten „svůj“ elektrický šicí stroj si zkrátka vybere dnes každý!

To Top