Co nás udrží v kondici?

 • Co nás udrží v kondici?

  24. 10. 2020 By 0 comments

  I v případě, že se hodně snažíme, aby tomu tak nebylo, může naše tělo ukládat energii v podobě dalších a dalších nevzhledných tukových polštářků. Naše osobní váha, výpočet bmi i pohled do zrcadla při zkoušení stále “těsnější garderóby“ pak mluví jasně – přibíráme! Narůstá hmotnost i objem, jsme stále víc „oplácanější“, nemotornější a zadýchanější. Co s tím? Ano, přidat na pohybu a ubrat v jídle. Ovšem také je potřeba zkontrolovat složení našeho jídelníčku. Máme na stole skutečně ty „pravé“ potraviny? A jíme je ve vhodnou dobu ve správném množství? Co našemu organismu prospěje? Co potřebuje nejvíce?

  dívka a rozhodování

  Dostatek energie

  Pokud chceme hubnout, je samozřejmě správným rozhodnutím přidat na pohybu. Sportovat, pálit kalorie. Ale pozor! Nesmíme při tom zapomínat také na doplňování potřebné energie. Hlídáme si samozřejmě přiměřené porce a skladbu jídelníčku, ovšem žádné hladovění!


  Zeleninu s bílkovinami

  Při sestavování zdravého jídelníčku je nám zelenina velice dobrým pomocníkem. Poskytuje pestrou paletu chutných druhů. Každý si jistě najde takové, které mu budou vyhovovat. Nejlepší je samozřejmě zelenina v čerstvém stavu, ale v kuchyni ji můžeme upravit na mnoho způsobů. Ale nesmíme zapomínat na to, že samotná nás moc nezasytí a brzy budeme mít hlad. Proto je potřeba doplnit zeleninové menu bílkovinami. Nejlépe se k tomu hodí maso, vejce, sýry, ořechy nebo také semínka!


  Přílohy jíme

  Vynechávat přílohy u hlavních jídel není vhodné. Přicházíme tím o zdroj potřebných sacharidů! Malá porce k obědu se hodí i v případě, že chceme něco shodit a najeli jsme na „hubnoucí režim“. Dobrou volbou je rýže, brambory či těstoviny.

  obchod2

  Mlsáme ráno

  Když jsme zvyklí se hýbat a se sladkým to nepřeháníme, proč si ho občas nedopřát? Ale pamatujeme na to, že nejlepší doba je ráno. Bez výčitek si můžeme dopřát sladkou snídani. Když k našemu životu patří pohyb (fyzická práce, pravidelný sport), jistě během dne bude dost příležitostí energii navíc spálit!

To Top