Cashback

 • Cashback

  2. 5. 2023 By 0 comments

  Toto slovo je z angličtiny a může se psát i zvlášť, tedy cash back a doslova je to návrat hotovosti. V tomto případě do vaší peněženky. Mimo nárokování zahraničního DPH, o kterém však píši jinde, možno říci, že jde o vrácení peněz z nákupu, nebo nahrazuje výběr z bankomatu. Vrácení z nákupu jsem již rozebíral, ve zkratce jen uvedu, že existuje spousta možností, kde se zaregistrujete, nakoupíte přes ně a oni vám část utracených peněz vrátí na váš účet. Pokud trefíte na podvodníky, neuvidíte ani vindru, ale v podstatě o nic nepřijdete. My se však nyní podíváme na cashback klasický, tak, jak má, aha, pardon, tak jak by měl fungovat.
   mastercard Johna
  Podstata je jasná,když zaplatíte kartou nákup, nedostanete zpět. Když však účtujícího požádáte o cashback, měl by vám vydat vámi požadovanou částku. Samozřejmě musí vaše banka (karta) tuto službu podporovat. A také musíte mít na účtu požadovanou výši.
   
  Tato služba není nic nového, u nás byla zavedena již v roce 2006. Funguje tak, že o požadovanou částku byste měli požádat ještě před zaplacením nákupu, tato částka se vám pak objeví i na vaší papírové účtence, která z pokladny (z tiskárny) vyjede. Bývalo zvykem, že nákup musel být v hodnotě vyšší než 300 korun a mohli jste požadovat až 1 500 korun. Toto již však neplatí, bylo to změněno.
   
  Protože o tuto službu není zrovna velký zájem, banky přišly s novými pravidly. Přesnější výraz, nežli banky, by asi byl společnost, která vám vydala kartu, ale to nyní rozebírat nebudeme. Prostě, od 15. dubna tohoto roku (2018) si můžete požádat již při jakémkoli nákupu, tedy třeba ve výši jedné koruny. I když nevím, zda ještě existuje zboží takové láce. A požádat si můžete až do výše tří tisíc korun.
   dollarové bankovky
  Jako poslední informaci přidávám, že by služba měla být zadarmo u všech debetních karet a u některých kreditních. Ale to už si musíte ověřit sami. Kde požádat, to si také bohužel musíte ověřovat sami, protože neexistuje nějaký ucelený seznam. Domnívám se, že by to chtělo větší propagaci a zřetelnější označení míst, kde tuto službu možno použít.

To Top