Bez tradic na svatbě není svatba

 • Bez tradic na svatbě není svatba

  12. 6. 2019 By 0 comments

  Žena se může obléknout do nádherných princeznovských šatů a muž má možnost utratit mnoho peněz za oblek a různé dekorace k obleku. Svatby mohou být drahé, levné, mohou mít jakékoliv téma, hlavně aby si pár tento den užil. Neměli byste se příliš soustředit, jestli se vám novomanželé věnují málo a jiným více, je třeba hlavně pozorovat, jestli jsou tento den šťastní. A tradice, ty jsou součástí svatby už odjakživa, proto by bylo zvláštní, kdyby nedodrželi alespoň jednu z nich. Samozřejmě na tom není nic špatného, ale přijdete o spoustu zábavy.
   zaháknutá nevěsta
  Ženich neuvidí nevěstu
  Roztomilý zvyk, který už nikdo moc nedodržuje. Nicméně stále se to občas děje a je to pěkné. V případě, že se ženich objeví doma u nevěsty, se mu zaváží oči a bude si muset na svou princeznu počkat.
   
  Házení rýže
  Tento zvyk se poměrně zachoval, ačkoliv se občas upraví. Místo rýže se hází i květy, nebo si lidé vezmou bublifuky a místo rýží létají bubliny. Mohou z tohoto vzniknout opravdu nádherné fotografie a jistě se dají tyto možnosti zkombinovat.
   
  Sbírání střepů
  Štěstí můžete hledat i ve střepech. Přesněji, když si připijete a číšník vám shodí talíř. A vy v těch velkých princeznovských šatech sbíráte střepy, které vám stejně poté někdo skopne zpátky na zem. Ale je to jedna z nejzábavnějších zvyků, které si zachovalo mnoho svateb.
   
  Polévka a krájení dortu
  Jíst polévku přiškrceni šátkem je tradice, která se snad téměř nikdy nevynechala. Stejně tak společné krájení dortu, kdy ten, kdo měl ruku navrchu byl zvolen tím dominantnějším ve vztahu.
   novomanželé po obřadu
  Unášení nevěsty
  To se dnes již moc nedělá, ovšem když už někdo něco takového zorganizuje, je o co stát. Ženich poté musí zoufale shánět svou milovanou v nějaké z nejbližších hospod. Ačkoliv se pravděpodobně tato tradice nezachová, dokázala uhnat kdejakého prince na bílém koni a pobavit celou rodinu. Doufejme však, že se většina zvyklostí bude dále provozovat a na svatbách nebude hlavní pointou focení.

To Top