Dá se refinancovat

 • Dá se refinancovat

  19. 2. 2021 By 0 comments

  Když si člověk u někoho vezme nějakou půjčku, je naprosto samozřejmé, že ji má následně splácet. Tak to chodí, tak je to normální a slušný člověk má dostát všem svým závazkům, ty týkající se splácení půjček nevyjímaje. Ovšem zatímco má dotyčný vrátit vše podle dohody, neznamená to vůbec, že musí stůj co stůj platit víc, než je nezbytně nutné.

  Představte si například někoho, kdo si vzal v minulosti půjčku. Akceptoval tehdy její podmínky a byl spokojen, protože mu ona nabídka vyhovovala. A ona mu vyhovovala, protože jinak by si nepůjčoval. Jenže co když tento s odstupem času zjistil, že se na trhu objevila nějaká jiná, a ještě lákavější nabídka? To má jenom litovat, že si na tuto nepočkal, že nemaje věšteckou kouli netušil, že tu taková lepší alternativa jednou bude?

  sto eur

  Ne. To by bylo bláhové. Protože existuje i jiná alternativa, jíž je refinancování hypotéky.

  Co že to to refinancování je? Že vám to nic neříká? Pak byste měli zbystřit, pokud nějakou tu půjčku máte. Protože i pro vás by to mohlo být zajímavé. Refinancování totiž ve své podstatě znamená, že si člověk po dohodě s patřičnou finanční institucí vezme onu výhodnější půjčku s tím, že je tato využita ke splacení stávající méně výhodné půjčky.

  Člověk se tak zbaví toho, co ho zbytečně zatěžovalo, a získá místo toho půjčku výhodnější, jež se mu bude splácet lépe. Třeba kvůli nižším úrokům, třeba kvůli vhodnější době splácení a výši splátek, třeba i kvůli něčemu jinému.

  sto euro

  Což, jak mi jistě dáte za pravdu, není vůbec nic špatného. Naopak. Panuje u nás přece tržní ekonomika a v té má obstát jen ten, kdo je nejvýhodnější. A není důvod platit něco, co je zbytečně nevýhodné.

  Máte-li tedy nějakou půjčku, kterou splácíte, rozhodně se zajímejte o to, neexistuje-li lepší nabídka, za kterou byste mohli aktuální půjčku vyměnit. Může vám to totiž jedině prospět.

To Top